Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca peyzaj alanındaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın.

0212 863 54 96

info@arpeyzaj.com

BATIKÖY MAHALLESİ MUSTAFA KEMAL BULVARI A1 BLOK DAİRE 1 SİNANOBA/BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

Top

Ahşap Deck Pergola Uygulamaları

Ahşap Deck Pergola Uygulamaları

Deck Nedir? Pergola Nedir? Ahşap Deck Pergola Uygulamaları Nedir?

Deck Nedir?

Deck, dış mekan ahşap, dış mekan parke, dış mekan ahşap parke (kaplama)demektir. Deck ürünleri beton atılmadan uygulanır. Beton direk üzerine karkasla ya da toprakla temas kesilerek olur. Deck ürünleri teraslara, banyolara,  duş ızgarası gibi ıslak zeminlere olur. Dolayısıyla yat ve gemi güvertelerine de uygulanabilir. Malzemeler uzun boylu ve karo deck olarak üretilmiştir.

Uzun boy malzemeden ;

  • Armuzlu
  • Aparatlı
  • Klipsli
  • Vidalı v gizli çivi
  • Çakma metal klipsli şeklinde üretimi olur.

Pergola Nedir?

Çardak, kameriye anlamında olan pergola üstü açık, yarı açık, kapalı veya çevresi cam ile kapatılarak yapılır. Düz, daire ya da yarı daire şeklinde yapılır. Düz ve yumuşak bir yapıya sahip ve işlenmesi kolay bir ağaç türünden yapılmıştır.

Ahşap Deck Pergola Nedir? Ahşap Deck Pergola Uygulamaları Nerelerde Kullanılır? Ahşap Deck Pergola Uygulamaları İçin Malzemeler Nasıl Olmalıdır?

Ahşap deck  pergola yürüme yolu olarak kullanılır. Bahçelerde üstü kapalı olarak yürüme yolu, yazlık evlerde, piknik alanlarında, havuz kenarlarında, bahçe düzenlemesi ve evlerin balkonlarını terasa dönüştürme gibi uygulamalar için kullanılır. Bahçe düzenlemesi için müşterinin isteğine göre ahşap deck  pergola çevresi Zip perde ile de kapatılarak kış bahçesine dönüştürülebilir.

Ahşap deck pergola uygulamaları sırasında kullanılan deck malzemenin altına döşenen ızgara karkas suyun hızlı bir şekilde süzülmesi işlevini görür. Deck malzeme  ızgaraya montajlanırken aşağıdaki malzemelerden kullanılır:

  • Deck klipsleri
  • Plastik deck aparatları

Bu malzemeler galvanizli paslanmaz türündendir. İç mekanlarda ve dış mekanlarda kullanılan ahşap deck pergola uygulamaları için kullanılan ağaç türleri egzotik ağaç türleri ya da emprenye edilmiş ağaç türleridir. Bu malzemeler yukarıda saydığımız Armuzlu, Aparatlı, Klipsli, Vidalı v gizli çivi, Çakma metal klipsli şeklindedir. Emprenye, ağaca değişik kimyasal malzemelerin uygulanması demektir. emprenye malzemeleri müşteri tercihine göre olmaktadır:

  • Yağlı Emprenye,
  • Organik Çözücülü Emprenye
  • Suda Çözünen Emprenye olmak üzere üç çeşittir.

Ahşap deck pergola uygulamaları Kiremit kaplama, Cam kapatma, Polikarbon kapama, Bardolin döşeme uygulamaları şeklinde çeşitleri vardır. Bunlar müşteri tercihine göre değişir. Kiremit altına ısı yalıtım uygulanır. Bahçe düzenlemesi için ahşap deck pergola kullanılacak en uygun malzeme türüdür.