Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca peyzaj alanındaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın.

0212 863 54 96

info@arpeyzaj.com

BATIKÖY MAHALLESİ MUSTAFA KEMAL BULVARI A1 BLOK DAİRE 1 SİNANOBA/BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

Top

Bahçe Bakım Danışmanlık Hizmeti

Bahçe Bakım Danışmanlık Hizmeti

Bahçe Bakım Danışmanlık Gerekli Midir? Bahçe bakım Nedir? Bahçe Düzenleme Önemli Midir?

Güzel bir bahçe için hem bahçenin bir tarzı olması hem de kişiliğinizi yansıtması açısından önemlidir. Ama bahçenin yaşaması için bahçeye dikilen uygun bitkiler, bahçe bakımı ve bahçe düzenlemesi daha önemlidir. Bunu için sabır ve emek gerekir. Bahçe bakımı için yabani otların temizlenmesi, ağaç diplerinin ve bitki köklerinin çapalanması, aşılama, toplanılan yaprakların bir sonraki sezon için gübreye dönüştürülmesi için zaman ayırmak, özen göstermek önemlidir. Tabi zamanı olmayanlar ve bahçesi büyük olanlar için bahçe bakım danışmanlık hizmeti bahçe sahiplerine büyük yardımcıdır.

Bahçe bakımı ve Bahçe düzenlemesi için sadece bunlar yeterli değildir. Aynı zamanda kış ve sonbahar yağışlarında toprak düzeyinin bozulması bazı yerlerde çukurlar oluşması, çamur birikintilerinin oluşması sulamayı ve bitki köklerinin tutunmasını zorlaştırır. Çim düzeyini bozar, çimlerin bazı yerlerinde tam sulama gerçekleşmemesine yol açar. Bu da çimlerin bazı yerlerinin sararması anlamını taşır. Bunun için de çim takviyesi ve sağaltımı( tedavisi) gerekir.

Mevsimlerin değişmesi ile birlikte toprak çapalaması, yapraklardan temizlenmesi, gübreleme, aşılama gibi işlemler kesintisiz yapılmalıdır. Bu zaman isteyen, bilinçle yapılması gereken bir iştir. Bunu için bahçe bakım danışmanlık hizmetleri büyük yardımcıdır.

Bahçe düzenlemesi ve bahçe bakımı için bitkilerin çiçek açma zamanlamasının bilinmesi önemlidir. Bu sayede dört mevsim çiçekli bir bahçeniz olur. Bahçenizdeki çiçekler mevsime göre sırayla açar ve her daim çiçekli bir bahçeniz olur. Hangi boyda hangi çiçekleri bahçenizde nereye ekmeği belirlemek için bahçe bakım danışmanlık hizmeti almanız yeterlidir.

Bahçenize danışmanlık hizmeti sayesinde peygamber çiçeği, soğan çiçeği, hodan gibi yenilebilir çiçekler de ekerek hem çiçekli bir bahçeniz olur hem de mutfağınız farklılaşabilir. Tabii bunları ekerken arıları mı yoksa kuşları mı davet ediyorsunuz bahçe bakım danışmanlık hizmeti alarak öğrenmelisiniz.

Bahçe bitkileri ilk baharda tomurcuklanmaya başlar. Bu aynı zamanda yabani otların tomurcuklanma zamanıdır da. Bu yabani ot kaplamasını önlemek için gerekli ilaçlamalar ya da organik savaş vererek kurtulabilirsiniz. Genelde bu savaş  permakultur alanına girer.

Bahçenizde bulunan pergolalarda, iroko, maun, teak gibi malzemelerden oluşan mobilyalar kullanarak estetik bir görünüm sahibi olursunuz. Bunların bakımı için doğal bakım ürünleri kullanabilirsiniz.