Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca peyzaj alanındaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın.

0212 863 54 96

info@arpeyzaj.com

BATIKÖY MAHALLESİ MUSTAFA KEMAL BULVARI A1 BLOK DAİRE 1 SİNANOBA/BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

Top

PEYZAJ DÜZENLEME SÜRECİ

PEYZAJ PROJELENDİRME BAŞLANGICI

Bahçe ziyareti ile tüm istekler dinlenir. Peyzaj tasarımı için toprak yapısı, alandaki eğim, güneş almayan alan varsa bu alanların tespit çalışmaları not alınır.

Daha önce yapılan işlere yönelik peyzaj örnekleri  paylaşılarak,  autocad ortamında istenilen peyzaj projeleri oluşturulur.

Rulo çim ya da tohum çim uygulama tercihleri, bahçe sulama sistemi için alandaki detayların belirlenmesi ve spring yerleri için sulama projesi detayları ile  bir yol haritası oluşturulur.

Peyzaj bitkilerini seçerken hangi bitkinin alana uygun olacağı, hangi bahçe tasarımının uzun vadede görsel olarak daha iyi olabileceği gibi detaylar peyzaj teklifinde örnek görseller ile birlikte sunulur.

Peyzaj da ilk hedef alandaki yeşil dokuyu sağlıklı yaşatmaktır. Bunun içinde bahçe düzenleme sonrasında bakım danışmanlık hizmetlerinin, bahçıvanlık faaliyetlerinin bazı kritik noktalarını sizlerle paylaşarak, danışman firmanın eşliğinde bahçe bakım hizmetleri sürdürülmeli mi? sorusuna cevap verilir.

PEYZAJ PROJELENDİRME ÖN HAZIRLIK SÜRECİ

Autocad çizimi ile hayat verilen ve son değişikliklerin karşılıklı konuşularak tamamlandığı anlaşma süreci ile işe başlanır.

Toprak alanda kod ayarlamaları, ihtiyaç varsa drenaj sistemi yapılması, otomatik sulama sistemi kurulumu, spring sulama da doğru projelendirme ile su tasarrufu sağlama çalışmaları birlikte yürütülür.

Alt yapı çalışmaları tamamlandığında; dolgu toprak ihtiyacı belirlenir ve alana getirtilir. Kaba tesviyesi yapıldıktan sonra çim altı yastık toprak yani organik maddece zengin, sağlıklı çimin gelişebileceği kaliteli toprak mevcut alana getirilerek  çim serimi için ön hazırlık tamamlanır.

Çim tohumu ya da hazır rulo çim yöntemlerinden hangisi seçilmiş ise o yönde faaliyet başlatılarak  bahçe dizaynı bir ileri seviyeye taşınmış olur.

Doğru ekip ve uygulama yöntemi ile peyzaj mimarı ve / veya ziraat mühendisleri ile süreç tamamlatılır.

Peyzaj bitkileri dikimi aşamasıda aynı titizlikle izlenir.

Seçilen tasarım ile dikimi yapılacak bitkilerin  özelliklerine göre dizaynı sonrası bahçe peyzaj projesi tamamlanmış olur.

PEYZAJ PROJELENDİRME SONRASI VE BAHÇE BAKIMI

Peyzaj projesi son şeklini aldıktan sonra, çim bakımı ve çim sulama detayları, bahçe otomatik sulama sistemi zaman ayarları gibi bazı bilgiler bahçe sahibiyle paylaşılır.  İş teslimi sonrasındaki ilk 1 ay çok önemlidir. Yanlış bahçe bakımı tüm sürece zarar verecektir.

Bahçıvanlık hizmetlerindeki birçok detay sağlıklı bahçeler için farkı ortaya koyar. Doğru bakım bahçeler için herşeydir.

Bu bilinç ile danışmanlık faaliyetlerini de sürdürürsek istenilen görünümü her dönem garanti edebiliriz.

Rutin zirai ilaçlamalar ve yeşil alandaki her takip başarıyı getirir.

Bahçıvanlar  ile bir noktaya kadar sorunlara müdahele edilebilir.

Ancak peyzaj mimarı ve ziraat mühendislerinin takibi ile yola çıkıldığında bitkilerdeki  tüm gelişim sürecine hakim olunur.